Preloader
ssoyal medya

Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Facebook ve Instagram reklamcılığına geçmeden önce, bugün artık herkesin  kullandığı Instagram ve Facebook, sosyal medya platformları arasında en büyükler sıralamasının başında gelen sosyal medya platformlarıdır. Bu iki mecrayı birlikte düşündüğümüz takdirde Dünya’da ulaşabileceğimiz en büyük müşteri kitlesi burada mevcuttur. Facebook, Instagram reklamları da bu insanlara ulaşabilmemize olanak sağlayan dijital pazarlamanın önemli yapı taşlarından bir tanesidir.

Instagram ve Facebook Reklamlarını Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Dünya’nın her yerinde kullanılan bu uygulamalarda daha geniş bir kitleye erişme imkânı sunar. Oldukça çeşitli ve etkili reklam modellerini müşterilerimizin karşısına çıkarabilme imkânımız mevcuttur. Özellikle yaş ve cinsiyet datasının güvenirliği yüksek olduğu için ve daha çeşitli segmentasyonlar yapabildiğimiz için demografik hedeflemeler başarılıdır. Oldukça detaylı Remarketing kampanyalarını müşterilerimize ulaştırmamızda yardımcı olur. Özellikle Instagram mecrasını da barındırdığı için mobil amaçlı kampanyalarda iyi perfomans elde edilir.

Facebook Business Manager

Facebook Business Manager, Instagram ve Facebook mecralarında,hesap yönetimi,reklam oluşturma ve yönetme, kitle oluşturma, yönetme ve analizi gibi dijital pazarlamanın önemli unsurlarını kapsayan oldukça gelişmiş bir araçtır.

Facebook Piksel

Reklam sayfalarımız reklamlarımız ve web sitemiz arasında köprü görevi gören bir kod parçasıdır. Yapılan entegrasyon sayesinde organik veya reklam bazlı trafik kayıt altına alınır. Kişinin demografik bilgisi vb. konularda bilgi verir. Etkili reklam stratejileri oluşturabilmemiz için oldukça önemlidir.

Facebook Piksel Faydaları Nelerdir?

Facebook ve Instagram reklam sonuçlarının ne olduğunu analiz edebiliriz. Başarı Takibi, Tıklama Başı Maliyet ve Reklamlarımıza ulaşan potansiyel müşterilerin nereden geldiğine dair bilgiler edinebiliriz.

Yeniden Hedefleme Stratejileri

Bizimle etkileşime geçen alım vs yapmış müşterilere, yeni kampanya indirim eylemlerini sunmak için yapılan hedefleme stratejisidir.

Özel Hedef Kitle Stratejisi

Sitemizde yer alan piksel kodu sayesinde kayıt altına aldığımız reklamlarımızı tıklamış olduğumuz post veya videolara etkileşimde bulunmuş müşterileri kayıt altına alabiliyoruz ve bu sayede özel hedef kitle oluşturmamız kolaylaşıyor.

Benzer Hedef Kitle Stratejisi

Daha önce çıktığımız ve başarılı olduğumuz reklam stratejilerinde memnun kaldığımız hedef kitlelere benzer hedef kitle oluşturabilmemizi sağlar.

Kaydedilen Hedef Kitle

Bu alanda daha önce kaydettiğimiz hedef kitleleri görebiliyoruz.

Görüntülenme Dönüşümleri

Bir kullanıcı reklamınızı görür, ancak tıklamaz ve ilişkilendirme süresi içerisinde bir işlem gerçekleştirmezse buna görüntülenme dönüşümleri adı verilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Open chat